نمایشگاه کاغذ و مقوا بسترساز رشد و توسعه سلولزی خواهد شد

نمایشگاه کاغذ و مقوا بسترساز رشد و توسعه سلولزی خواهد شد

مدیر دومین نمایشگاه کاغذ و مقوا گفت: این نمایشگاه می‌تواند با بسترسازی مناسب موجب شکوفایی و رشد و توسعه‌ صنعت سلولزی در سطح ملی و بین‌المللی شود.

رضا امیدی، مدیر دومین نمایشگاه کاغذ و مقوا در حاشیه دومین روز این نمایشگاه گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: این نمایشگاه نسبت به سال گذشته از نظر کمی و کیفی بهتر است و با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش قیمت‌های بازار، تصور چنین استقبالی از سوی شرکت‌ها و موسسات مختلف را نداشتیم و توقع ما برگزاری نمایشگاه در حد سال گذشته بود.
وی افزود: البته هدف‌گذاری نهایی انتظار ما از صنعت خیلی بیشتر است و امیدواریم که بتوانیم در دوره‌های آتی کل فضای نمایشگاهی را با صنایع سلولزی پوشش دهیم.
امیدی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کاغذ و مقوا در دومین تجربه افتخاری برای این صنعت به شمار می‌آید، عنوان کرد: نتیجه این همایش و گردهمایی نیز به صنعتگران و افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند برمی‌گردد و امیدوارم به دنبال این بسترسازی شاهد شکوفایی و توسعه‌ای در صنعت سلولزی در سطح ملی و بین‌المللی رخ دهد.
وی تاکید کرد: بخش عمده تلاش ما این است که در منطقه و سایر کشورها به چشم واردکننده به کشور ایران نگاه نکنند بلکه به عنوان مرکز تولید و فعالیت محصولات و صنایع مختلف سلولزی به خصوص کاغذ در منطقه به شمار آییم و سایر کشورها برای خرید به سراغ کشور ما بیایند.
امیدی همچنین درباره ویژگی‌های دومین نمایشگاه کاغذ و مقوا توضیح داد:‌ سال گذشته نمایشگاه در یک سالن برگزار شد اما امسال با استقبال خوب دست‌اندرکاران این حوزه شاهد هستیم که دو سالن به صورت کامل در اختیار این نمایشگاه قرار گرفته که نشان‌دهنده استقبال از آن است.
وی با بیان اینکه ۷۶ شرکت در این نمایشگاه غرفه دارند، یادآور شد: همچنین امسال تنوع شرکت‌کنندگان در حوزه‌های ماشین‌سازان تولید کاغذ، مقوا و کارتن بیشتر شده است و ترکیبی از دست‌اندرکاران و فعالان مواد اولیه تا بازیافت را دراین نمایشگاه شاهد هستیم که امیدواریم در دوره‌های آتی افزایش پیدا کنند.
دومین نمایشگاه کاغذ و مقوا که از دیروز ۱۵ مرداد آغاز شده است تا روز جمعه ۱۸ مرداد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *